Opinie o Nas
Łóżko kontynentalne - czym różni się od klasycznego?

Łóżko kontynentalne - czym różni się od klasycznego?

Urządzając wymarzoną sypialnię, warto skupić się na wyborze produktów wysokiej jakości – nieco droższych, ale też zapewniających lepsze doznania z użytkowania. W tematyce aranżacyjnej coraz częściej przewija się temat łóżka kontynentalnego jako alternatywy dla tego klasycznego. Czym się one różnią? To meble, które mają jednakowe przeznaczenie, ale dzięki swojej budowie użytkuje się je nieco inaczej. Jak? Przekonaj się!

Łóżko klasyczne – jak jest zbudowane?

Podstawowym wyborem podczas urządzania sypialni jest łóżko klasyczne. Jego budowa jest bardzo prosta. Tego typu modele składają się z ramy – niekiedy wspartej na nóżkach. W jej wnętrzu znajduje się stelaż, czyli drewniane listwy, które zapewniają wnętrzu elastyczność. Dodatkowym elementem wewnętrznym niektórych modeli może być pojemnik na pościel, czyli prosta skrzynia odkrywana przy pomocy mechanizmu unoszącego konstrukcję do góry. Na wierzchu układa się wybrany, pasujący materac – można go zakupić razem z meblem lub osobno, dopasowując jego parametry do własnych potrzeb.

Budowa łóżka kontynentalnego

Ten rodzaj mebla ma nieco bardziej królewski charakter, ze względu na budowę. U dołu znajdują się nóżki, które podpierają wysoką na około 30 cm drewnianą skrzynię pustą w środku. Tym sposobem łóżko kontynentalne ma zapewnioną cyrkulację powietrza od spodu, niezbędną z uwagi na większą liczbę znajdujących się w jego wnętrzu materaców. Pierwszy od spodu to model sprężynowy, podobnie jak drugi mający znaczącą grubość. Na wierzchu układa się ten nawierzchniowy, nieco cieńszy, tak zwany toper. Taka konstrukcja sprawia, że całość jest naturalnie dużo wyższa niż w przypadku klasycznych egzemplarzy.

Dla kogo łóżko klasyczne?

Ten rodzaj mebla jest niejako standardowym wyborem przy urządzaniu sypialni – pojedynczych, podwójnych, gościnnych, młodzieżowych czy dziecięcych. Można wybrać wariant z zagłówkiem tapicerowanym lub bez niego, w zależności od własnych preferencji i charakteru urządzanego pomieszczenia. Łóżko klasyczne będzie dobrym wyborem dla większości użytkowników, którzy nie mają problemów z kręgosłupem wymagających odpowiednio wysokiego modelu ułatwiającego wstawanie i kładzenie się. To również mebel dużo tańszy – a zatem pozwalający zaoszczędzić przy aranżacji tego pomieszczenia.

Łóżko kontynentalne – dla kogo będzie odpowiednie?

Ten mebel został stworzony z myślą o użytkownikach o naprawdę wysokich wymaganiach dotyczących jakości snu, poszukujących czegoś na długie lata. Łóżko kontynentalne jest dużo wyższe od klasycznego, dlatego ułatwia siadanie i wstawanie osobom, które mają problem z kręgosłupem, biodrami czy kolanami. Ma również dużo wyższą warstwę materaców o zróżnicowanym wypełnieniu, dlatego zapewnia bardzo dobre podparcie dla wszystkich punktów ciała i zapewnia odpowiedni komfort wypoczynku. Takie modele są najdroższymi dostępnymi na rynku, szczególnie gdy wybierze się wariant z litego drewna, z efektownym zagłówkiem. Zdecydowanie są jednak warte swojej ceny!

Kiedy warto wybrać łóżko klasyczne, a kiedy kontynentalne?

Osoby, które planują urządzenie naprawdę komfortowej sypialni, zastanawiają się z pewnością, czy warto byłoby sięgnąć po droższy, bardziej zaawansowany mebel do spania, czy też postawić na ten tradycyjny. Łóżko klasyczne będzie dobrym wyborem, gdy poszukujesz mebla niskiego – na przykład do zaaranżowania pomieszczenia pod skosem na poddaszu, oraz gdy wystarczy Ci tylko dobrze dopasowany materac, aby naprawdę dobrze się wysypiać. Z kolei kontynentalne będzie wskazane wówczas, gdy pragniesz naprawdę maksymalnej wygody nie tylko podczas wypoczynku, ale również kładzenia się i wstawania, szczególnie gdy dokuczają Ci problemy ze stawami lub kręgosłupem.

Postaw na najlepszy dla siebie mebel!

Dostępne w sprzedaży w dobrych sklepach meble do urządzania sypialni pozwalają na dokonanie najlepszego dla siebie wyboru. Zarówno łóżka kontynentalne, jak i klasyczne mają wiele zalet, i występują w wielu wersjach rozmiarowych, jakościowych oraz stylistycznych. Eksperci polecają, aby przede wszystkim dokładnie zdefiniować swoje potrzeby oraz ustalić budżet, a następnie porównać te parametry z dostępnymi na rynku opcjami, aby dojść do rozsądnego kompromisu!